• Do wakacji: -30 dni
Niedziela, 2018-07-22
Magdaleny, Mileny

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności

Przedszkole Nr 55 organizuje przetarg na usługę restauracyjną od nowego roku szkolnego tj. od 03.09.2018 do 30.08.2019 r.,  dla potrzeb 140 dzieci uczęszczających do przedszkola.

Dokumenty nalezy składać do dnia 19 lipca 2018 r. do godz. 15.00 w kancelarii Przedszkola Nr 55.

Ogłoszenie o zamówieniu, załączniki w wersji edytowalnej i SIWZ są zamieszczone na naszej stronie www w zakładce Aktualności w plikach do pobrania.

Od dnia 25 maja obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).  Na naszej stronie www, w Aktualnościach - pliki do pobrania, są zamieszczone "Zasady przetwarzania danych osobowych".

Od dnia 2 maja 2018 wprowadza się elektroniczny system rozliczania czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Rodzice otrzymują breloczki, które należy przybliżyć do terminala, aby zarejestrować godzinę przyjścia dziecka oraz godzinę odbioru.

W dniu 14 maja na holu na parterze zostanie zamontowany czytnik, do tego czasu dyżurna woźna będzie rejestrowała pisemnie czas przyjścia i odbioru dziecka, za potwierdzeniem i podpisem Rodzica.

Z dniem 30 kwietnia 2018 r. ulegają rozwiązaniu wszystkie umowy o świadczeniu usług. Od 1 maja  umów już nie będzie.

Wszystkie zmiany zostały zapisane w nowym Statucie Przedszkola, który obowiązuje od 1 maja br., jest dostępny w zakładce: "Dla Rodziców" w plikach do pobrania.

Przedszkole otrzymało Podziękowania za udział w XIV Koncercie Charytatywnym "Aniołkowe Granie" 29.01.2018 r. pod potronatem Dyrektora Depratamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocałwia.

Przedszkole otrzymałao Dyplom za udział w konkursie międzyszkolnym "W Krainie osbób świątecznych" zorganizowanym przez Przedszkole nr 51 we Wrocławiu. grudzień 2017 r.

Od dnia 1.09.2017 do 31.07.2018 dostawcą posiłków jest firma cateringowa "TIM" Tomasz Tabaka ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław

Przez cały rok szkolny 2017/2018 dzieci 5 i 6 letnie uczestniczą w comiesięcznych koncertach z cyklu "Spotkania z muzyką" prowadzonych przez Zespół Pani Aliny Zwoźniak. Terminy koncertów: 27 IX, 25 X, 22 XI, 20 XII, 31 I, 21 II, 21 III, 25 IV, 23 V, i 20 VI 2018. Zajęcia są opłacane z budżetu placówki.

Zajęcia umuzykalniające  są prowadzone przez nauczycieli we wszystkich grupach wiekowych, zgodnie z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Zajęcia gimnastyczne są prowadzone przez Panią mgr Elżbietę S. we wszystkich grupach wiekowych 2 razy w tygodniu po 30 minut, w każdy poniedziałek i środę od godz. 9. Zajęcia są opłacane z budżetu placówki.

Nauka jęz. angielskiego dla dzieci od lat 3-6 odbywa w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego i jest prowadzona przez nauczyciela z odpowiednimi kwalifikacjami w tym zakresie. Od 6.12.2017 zajęcia są prowadzone przez Panią Darię.

Od lutego 2018 zajęcia są prowadzone 2 razy w tygodniu z każdą grupą, po ok. 15-20 minut dzieci 3,4 letnie i ok. 25-30 minut dzieci 5,6 letnie. Zajęcia są opłacane z budżetu placówki.

Od X prowadzone są również zajęcia gimnastyczne, Fundacja INFINTY - prowadzone przez Pana Marcina

i sportowe z elementami karate z Programu "Mali Wspaniali" dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Zajęcia nadal są bezpłatne, opłacane z budżetu Gminy Wrocław.

Od 8 stycznia rozpoczęły się zawieszone do tej pory zajęcia z religii.

Zajęcia prowadzi Pani mgr Joanna G. 2 razy w tygodniu w każdej grupie wiekowej tj. w poniedziałki i piątki od godz. 9.00.

Wykaz programów wychowania przedszkolnego z ktorymi nauczyciele pracują z dziećmi:

"Kocham przedszkole" M. A.Pleskot, A. Staszewska-Mieszek, WSiP, Warszawa 2017 r. - dla dzieci 3,4-5 i 6 letnich g w grupach I, V i VI,

"Trampolina" M. Janiak, K. Witerska, PWN, Warszawa 2017 dla dzieci 4-5 letnicj gr. IV,

"Nasze przedszkole-program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywmości dziecka" M. Kwaśniewska, W. Żaba-Żabińska, MAC Edukacja, Kielce 2017 r. - dla dzieci 3 i 4 letnich, gr. II i III,

"Dziecięca matematyka. Program dla przedszkoli, klas zerowych i placówek integracyjnych" E. Gruszczyk-Kolczyńska, E. Zielińska, WSiP, Warszawa, Aprobata MEN DKW-4013-5/01 - dla wszystkich grup jako program wspomagający.

Nasze Przedszkole otrzymało Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej - Fundacja Partnerstwo dla Środowiska "Eco Schools". Koordynatorem przedszkolnego programu jest p. Ewa W. z gr. VI.

Uczestniczymy również w Programu "Szkola w Mieście" - informacje o wyjściach i warsztatach dla dzieci będą przekazywane na bieżąco.

Zajęcia są opłacane z budżetu Gminy Wrocław.

Przedszkole otrzymałao Certyfiat "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci".

Projekt pod patronatem Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Nasze Przedszkole otrzymało piękne wyróżnienie - II miejsce za udział w Akcji Charytatywnej "Nakrętkowo" !!!!!!!

Składam serdeczne podziękowania Dzieciom i Rodzicom za wielkie oddanie i zaangażowanie w Akcję :-)

Mamy również Certyfikat "Bezpieczna Droga do Przedszkola" oraz Certyfiakt Projektu "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregoweać Śmieci  2015".

Nasze Dzieci zajęły też II miejsce i  zdobyły Puchar za udział w "Baśniowo-Bajkowych Igraszkach Sportowych" w ramach V edycji Spartakiady w Tajemniczym Ogrodzie " w Przedszkolu nr 2 ul. Sławka. Dyplom i Puchar są wystawione w holu dla Rodziców.