Niedziela, 2017-11-19
Elżbiety, Faustyny

Kadra pedagogiczna

Jesteś tu: » Strona startowa » Kadra » Kadra pedagogiczna

W Przedszkolu zatrudnionych jest 13 nauczycieli wychowania przedszkolnego na pełnych etatach (tj. 25 godzin dydaktycznych w tygodniu w grupach dzieci 3-5 lat i 22 godz. dydaktyczne w grupie 6 latków), w tym: dyrektor i wicedyrektor ze zmniejszonym pensum, oraz 3 nauczycieli niepełnozatrudnionych tj. logopeda w wymairze 0,30 etatu, nauczycielka gimnastyki w wymiarze 0,27 etatu i katechetka na 0,18 etatu.

Szczegółowy wykaz kadry pedagogicznej znajduje się na tablicy ogłoszeń w holu dla rodziców.

Wszystkie nauczycielki posiadają wykształcenie kierunkowe tj.  ukończone studia wyższe zawodowe i magisterskie z zakresu wychowania przedszkolnego z nauczaniem zintegrowanym; logopeda - studia logopedyczne (w tym podyplomowe), n. gimnastyki - ukończony AWF i podyplomowe z zakresu gimnastyki korekcyjnej; katechetka - teologię na Papieskim Uniwesytecie Teologicznym we Wrocławiu.

Nauczycielki stale doskonalą się i podnoszą swoje kwalifikacje poprzez udział w kursach i szkoleniach z zakresu wychowania przedszkolnego organizowane przez m.in. Wrocławskie Centrum Doskonalena Nauczycieli, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczyciieli oraz  inne instytucje.

Uzyskują wyższe stopnie awansu zawodowego (od nauczyciela stażysty do dyplomowanego),  odbywając wymagany przepisami staż i przystępując do egzaminów.

W przedszkolu odbywają się praktyki pedagogiczne, w ramach porozumienia z Uniwersytetem Wrocławskim i Dolnośląską Szkołą Wyższą Eduakcji TWP.