• Odwiedziło nas: 103761 osób
  • Do końca roku: 348 dni
  • Do wakacji: 156 dni
Środa, 2018-01-17
Imieniny:
Antoniego, Henryki

Aktualności

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności

Od dnia 1.09.2017 do 31.07.2018 dostawcą posiłków jest firma cateringowa "TIM" Tomasz Tabaka ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław


Przez cały rok szkolny 2017/2018 dzieci 5 i 6 letnie uczestniczą w comiesięcznych koncertach z cyklu "Spotkania z muzyką" prowadzonych przez Zespół Pani Aliny Zwoźniak. Terminy koncertów: 27 IX, 25 X, 22 XI, 20 XII, 31 I, 21 II, 21 III, 25 IV, 23 V, i 20 VI 2018. Zajęcia są opłacane z budżetu placówki.


Zajęcia umuzykalniające  są prowadzone przez nauczycieli we wszystkich grupach wiekowych, zgodnie z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Zajęcia gimnastyczne są prowadzone przez Panią mgr Elżbietę S. we wszystkich grupach wiekowych 2 razy w tygodniu po 30 minut, w każdy poniedziałek i środę od godz. 9. Zajęcia są opłacane z budżetu placówki.


Nauka jęz. angielskiego dla dzieci od lat 3-6 odbywa w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego i jest prowadzona przez nauczyciela z odpowiednimi kwalifikacjami w tym zakresie. Od 6.12.2017 zajęcia są prowadzone przez Panią Darię.

Na razie raz w tygodniu z każdą grupą po 40 minut. Od około połowy stycznia zgodnie z metodyką: 2 razy w tygodniu z każdą grupą, po ok. 15-20 minut dzieci 3,4 letnie i ok. 25-30 minut dzieci 5,6 letnie. Zajęcia są opłacane z budżetu placówki.


 Od X prowadzone są również zajęcia gimnastyczne, Fundacja INFINTY - prowadzone przez Pana Marcina

i sportowe z elementami karate z Programu "Mali Wspaniali" dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Zajęcia nadal są bezpłatne, opłacane z budżetu Gminy Wrocław.


Od 8 stycznia rozpoczęły się zawieszone do tej pory zajęcia z religii.

Zajęcia prowadzi Pani mgr Joanna G. 2 razy w tygodniu w każdej grupie wiekowej tj. w poniedziałki i piątki od godz. 9.00.


Wykaz programów wychowania przedszkolnego z ktorymi nauczyciele pracują z dziećmi:

"Kocham przedszkole" M. A.Pleskot, A. Staszewska-Mieszek, WSiP, Warszawa 2017 r. - dla dzieci 3,4-5 i 6 letnich g w grupach I, V i VI,

"Trampolina" M. Janiak, K. Witerska, PWN, Warszawa 2017 dla dzieci 4-5 letnicj gr. IV,

"Nasze przedszkole-program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywmości dziecka" M. Kwaśniewska, W. Żaba-Żabińska, MAC Edukacja, Kielce 2017 r. - dla dzieci 3 i 4 letnich, gr. II i III,

"Dziecięca matematyka. Program dla przedszkoli, klas zerowych i placówek integracyjnych" E. Gruszczyk-Kolczyńska, E. Zielińska, WSiP, Warszawa, Aprobata MEN DKW-4013-5/01 - dla wszystkich grup jako program wspomagający.Nasze Przedszkole otrzymało Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej - Fundacja Partnerstwo dla Środowiska "Eco Schools". Koordynatorem przedszkolnego programu jest p. Ewa W. z gr. VI.


Uczestniczymy również w Programu "Szkola w Mieście" - informacje o wyjściach i warsztatach dla dzieci będą przekazywane na bieżąco. 

Zajęcia są opłacane z budżetu Gminy Wrocław.


 Przedszkole otrzymałao Certyfiat "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci".

Projekt pod patronatem Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.


Nasze Przedszkole otrzymało piękne wyróżnienie - II miejsce za udział w Akcji Charytatywnej "Nakrętkowo" !!!!!!!

Składam serdeczne podziękowania Dzieciom i Rodzicom za wielkie oddanie i zaangażowanie w Akcję :-)


Mamy również Certyfikat "Bezpieczna Droga do Przedszkola" oraz Certyfiakt Projektu "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregoweać Śmieci  2015". 


Nasze Dzieci zajęły też II miejsce i  zdobyły Puchar za udział w "Baśniowo-Bajkowych Igraszkach Sportowych" w ramach V edycji Spartakiady w Tajemniczym Ogrodzie " w Przedszkolu nr 2 ul. Sławka. Dyplom i Puchar są wystawione w holu dla Rodziców.
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej