Sobota, 2017-09-23
Bogusława, Liwiusza

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności

Od dnia 1.09.2017 do 31.07.2018 dostawcą posiłków jest firma cateringowa "TIM" Tomasz Tabaka ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław

Przez cały rok szkolny 2017/2018 dzieci 5 i 6 letnie będą uczestniczyły w comiesięcznych koncertach z cyklu "Spotkania z muzyką" prowadzonych przez Zespół Pani Aliny Zwoźniak. Terminy koncertów:27 IX, 25 X, 22 XI, 20 XII, 31 I, 21 II, 21 III, 25 IV, 23 V, i 20 VI 2018.

Zajęcia umuzykalniające  są prowadzone przez nauczycieli we wszystkich grupach wiekowych, zgodnie z nową podstawą programowaą wychowania przedszkolnego.

Zajęcia gimnastyczne są prowadzone przez Panią mgr Elżbietę S. we wszystkich grupach wiekowych 2 razy w tygodniu po 30 minut, w każdy poniedziałek i środę od godz. 9.

Nauka jęz. angielskiego dla dzieci od lat 3-6 będzie się odbywała w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego i będzie prowadzonea przez nauczyciela z odpowiednimi kwalifikacjami w tym zakresie.

Aktualnie Przedszkole nr 55 szuka nauczyciela do prowadzenia w/wym. zajęć.

Niedługo rozpoczną się zajęcia sportowe z elementami karate z Programu "Mali Wspaniali" dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Zajęcia nadal są bezpłatne.

Nasze Przedszkole otrzymało Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej - Fundacja Partnerstwo dla Środowiska "Eco Schools". Koordynatorem przedszkolnego programu jest p. Ewa W. z gr. VI.

Uczestniczymy również w Programu "Szkola w Mieście" - informacje o wyjściach i warsztatach dla dzieci będą przekazywane na bieżąco.

Przedszkole otrzymałao Certyfiat "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci".

Projekt pod patronatem Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Nasze Przedszkole otrzymało piękne wyróżnienie - II miejsce za udział w Akcji Charytatywnej "Nakrętkowo" !!!!!!!

Składam serdeczne podziękowania Dzieciom i Rodzicom za wielkie oddanie i zaangażowanie w Akcję :-)

Mamy również Certyfikat "Bezpieczna Droga do Przedszkola" oraz Certyfiakt Projektu "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregoweać Śmieci  2015".

Nasze Dzieci zajęły też II miejsce i  zdobyły Puchar za udział w "Baśniowo-Bajkowych Igraszkach Sportowych" w ramach V edycji Spartakiady w Tajemniczym Ogrodzie " w Przedszkolu nr 2 ul. Sławka. Dyplom i Puchar są wystawione w holu dla Rodziców.