• Do wakacji: WAKACJE!!! dni
Środa, 2017-07-26
Anny, Mirosławy

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności

Przedsszkole nr 55 inforuje, że wszczyna postępowanie na usługi społeczne pod nazwą: "Usługi restauracyjne dla potrzeb dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 55 we Wrocławiu".  Załączniki : SIWZ, załączniki do SIWZ i ogłoszenie o zamówieniu są w plikach do pobrania na tej stronie.

W dniu 1 VI od godz. 13 będzie się odbywał Festyn dla Dzieci z okazji Dnia Dziecka. Festyn poprowadzi grupa REWELACJA.

W dniu 24 maja dzieci ze wszystkich grup wyszły do Teatru Kalambur na spektakl "Sen" w ramach Programu "Szkoła w Mieście".

Przez cały rok szkolny 2016/2017 dzieci 5 i 6 letnie uczestniczą w comiesięcznych koncertach z cyklu "Spotkania z muzyką" prowadzonych przez Zespół Pani Aliny Zwoźniak. Terminy koncertów: 8 IX, 6 X, 3 XI, 1 XII, 5 I, 2 II, 9 III, 6 IV, 11 V, 1 VI. W czwartki od godz. 12.15.

Koncerty będą również prowadzone od nowego roku szkolnego 2017/2018.

Od 9 marca rozpoczęły się zajęcia umuzykalniające.

Prowadzącą jest Pani Karolina - studentka 3 roku Akademii Muzycznej, Wydział: Edukacja Artystyczna,  na zlecenie Fundacji IFINITY.

Zajęcia będą prowadzone w każdy czwartek od godz. 9 do godz. 11.30.

Czas trwania zajęć dla 5,6 latków to 30 min. dla 3,4 latków - 20 minut.

Od dnia marca ruszyły też zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej. Zajęcia prowadzi  studnet AWF Pan Kornel, w każdy piątek od godz. 9 do 11.30.

Zajęcia są prowadzone przez Fundację Sportowo-Edukacyjną "INFINITY".

Rozpoczęły się już zajęcia sportowe z ekementami karate z Programu "Mali Wspaniali".  Udział biorą grupy: IV, V i VI.

Wszystkie zajęcia dodatkowe nadal są bezpłatne.

W każdej grupie wiekowej są nadal prowadzone zajęcia umuzykalniające i gimnastyczne prowadzone przez nauczycieli  naszego przedszkola.

Nasze Przedszkole na r. szkolny 2016/17 otrzymało Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej - Fundacja Partnerstwo dla Środowiska "Eco Schools". Koordynatorem przedszkolnego programu jest p. Ewa W. z gr. VI.

W ramach programu "Szkola w Mieście":

• 5  najstarszych grup  dzieci (bez Gr. I 3 latki) miało 14.12.2016 r. wyjście do teatru na spektakl "Bal u Króla Lula" w Centrum Twórczości Dziecka ul. Kuźnicza 29a (koszt to 1400 zł) ,
  • a 3 grupy najmłodszych dzieci (Gr. I, III i V) będą miały 16 i 17 stycznia 2017 r. zajęcia z zakresu wykorzystania papieru i tektuty, firma "Tekturowo Katarzyna Bury" (koszt 891 zł).   Ogółem przyznana przez Miasto kwota w Programie to 2291 zł.

W XI Przedszkole zostało zakwalifikowane do kolejnej edycji Projektu "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci"

oraz do Ogólnopolskiego Konkursu IV edycja  "Bezpieczna Droga do Przedszkola" - 2 nauczcyielki z gr. I Anna P. i VI Monika Ch. są koordynatorkami obu Projektów.

15. XI 2016 r.  Przedszkole otrzymałao Certyfiat "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci".

Projekt pod patronatem Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Nasze Przedszkole otrzymało piękne wyróżnienie - II miejsce za udział w Akcji Charytatywnej "Nakrętkowo 2015" !!!!!!!

Składam serdeczne podziękowania Dzieciom i Rodzicom za wielkie oddanie i zaangażowanie w Akcję :-)

Mamy również Certyfikat "Bezpieczna Droga do Przedszkola" oraz Certyfiakt Projektu "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregoweać Śmieci za rok 2015.

Nasze Dzieci zajęły też II miejsce i  zdobyły Puchar za udział w "Baśniowo-Bajkowych Igraszkach Sportowych" w ramach V edycji Spartakiady w Tajemniczym Ogrodzie " w Przedszkolu nr 2 ul. Sławka. Dyplom i Puchar są wystawione w holu dla Rodziców.

Nauka jęz. angielskiego dla dzieci 5 i 6 letnich  odbywa się  w ramach zajęć z zakresu podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Od 11.X. został zatrudniony nauczyciel mgr Anna P.  Zajęcia  odbywają się 2 razy w tygodniu we wtorki i piątki w godz. 10-11.30.