• Do wakacji: WAKACJE!!! dni
Środa, 2017-07-26
Anny, Mirosławy

Programy wychowania przedszkolnego

Jesteś tu: » Strona startowa » O przedszkolu » Programy wychowania przedszkolnego

Programy wychowania przedszkolnego realizowane przez placówkę:

"Nasze przedszkole. Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci" Autorki: Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba Żabińska. Wydawnictwo Grupa Edukacyjna Kilekce 2012 (dla dzieci 6  letnich z grup III i VI),

"Ku dziecku. Program wychowania przedszkolnego" z serii Entliczek Pentliczek. Autorki: Teresa Parczewska, Barbara Bilewicz-Kuźniar. Wydawnictwo Nowa Era, Warszawa 2010 r. (dla dzieci 3 oraz 4 i 5  letnich z grup I, II, IV, V).

"Dziecięca matematyka", Program dla przedszkoli, klas zerowych i placówek integracyjnych. Aprobata MEN DKW-4013-5/01. Autorki: Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska, WSiP. Program wspomagający pracę we wszystkich grupach wiekowych.

Przedszkole otrzymało certyfikat przynależności do Wrocławskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie.

Aktywnie uczestniczymy w akcjach związanych z promocją zdrowia m.in. w akcji "Ratujmy kasztanowce", "Nakrętka" - pomoc dzieciom z chorobą nowotworową.

Realizujemy Program Promocji Zdrowia Przedszkola nr 55.