Niedziela, 2017-11-19
Elżbiety, Faustyny

Jesteś tu: » Strona startowa » O przedszkolu

Przedszkole nr 55 zostało powołane z dniem 23 sierpnia 1980 r.

Początkowo uruchomiono 4 oddziały, od 1981 roku czynnych jest aż do teraz -  sześć grup.

Do placówki uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, prowadzimy oddziały zerowe.

Mamy ogółem 140 miejsc.

W roku szkolnym 2005/06 w placówce przeprowadzono generalny remont, podczas którego dokonano przeróbki pomieszczeń kuchni pod catering, z jadalnią, zmywalnią, wydawalnią posiłków i pomieszczeniami socjalnymi (na parterze), wykonano 6 nowych łazienek dla dzieci przy każdej z 6 sal grupowych na poziomie I i II piętra, dokonano remontu schodów głównych, renowacji drzwi i wymiany wszystkich okien w budynku na drewniane odtworzeniowe a także oddzielono kondygnacje drzwiami przeciwpożarowymi.

Odnowiono również elewację, z zachowaniem zabytkowych elementów, osiatkowano dla bezpieczeństwa dzieci 2 duże balkony od str. podwórka oraz zabezpieczono wszystkie parapety przed gołębiami. Odmalowano i wycyklinowano sale dla dzieci.

Budynek jest objęty ochroną i remont został przeprowadzony pod nadzorem konserwatora zabytków.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego 2015/16 niektóre pomieszczenia zostały odmalowane w tym sala jadalni i pomieszczenia cateringu.

Zainstalowano system monitoringu szatni oraz placu zabaw.

w 2013 r. otrzymałyśmy dotację w wysokości 8.000 zł na zakup urządzenia na plac zabaw, wybrałysmy zjeżdżalnię która cieszy się dużym powodzeniem u dzieci.

Jesienią 2014 i wiosną  2015 r. dokonano przycięcia 3 drzew na placu zabaw : 2 szt. kasztanowców i klonu jesionolistnego.

Wszystkie te prace znacząco wpłyneły na poprawę warunków pobytu dzieci w przedszkolu.

10.09.2015 nasza placówka otrzymała z Wydziału Finansów Urzędu Miejskciego Wrocławia dotację w wysokości 52.000 zł z przeznaczeniem na doposażenie placu zabaw dla dzieci.